Ako tražite posao u fabrici, možda se pitate da li je CV neophodan, s obzirom na to da kompanija obezbeđuje prijavu koja se popunjava. Ali, činjenica je da ako pošaljete CV, to vam može dati prednost u odnosu na konkurente. Gotovo ni u jednoj oblasti poslodavci ne obeshrabruju kandidate da dostave CV, a u mnogima je to osnovni zahtev.
Pravljenje CV-ja je za fabričke radnike zapravo veoma dobra ideja koja demonstrira vašu ozbiljnost i profesionalizam.
Na cvapp.rs smo posvećeni kreiranju resursa koji vam pomažu u svakoj fazi karijere. Pogledajte našu kolekciju CV-jeva da biste stekli još bolju sliku o kreiranju savršene prijave za posao u fabrici.
Ako imate iskustva, pisanje CV-ja za posao fabričkog radnika može biti jednostavan zadatak. Ovo je pet elemenata koje mora da sadrži:
Iskustvo i veštine koje s njim dolaze su glavne stvari koje poslodavci traže. Rad u fabrici je često posao za početnike, tako da ako nemate mnogo iskustva, to nije nešto što će vam uništiti izglede za zaposlenje.
Koristite CV da istaknete:
Optimizacija za elektronski sistem za praćenje kandidata
Mnogi poslodavci koriste elektronski sistem za praćenje kandidata za filtriranje CV-jeva prema poslovnim veštinama koje traže. Ako fabrika traži stručnost u korišćenju određenih alata, a vaš CV to ne spominje, može biti odbačen i pre nego što ga uopšte pregleda neko ljudsko biće.
Neki od čestih zahteva u oglasima za posao fabričkog radnika su:
Posao fabričkog radnika se zasniva i na iskustvu i na veštinama. Kada je u pitanju kreiranje najboljeg formata CV-ja za posao u fabrici, izbor je na vama.
Ako ste radili na mnogo različitih poslova, možete izabrati obrnuti hronološki format CV-ja, kod kojeg počinjete sa nazivom najskorijeg posla i mestom zaposlenja i idete unazad sve dok ne uključite celokupno relevantno iskustvo.
Odlično zaglavlje može da bude presudno u tome da li će rukovodilac koji je zadužen za zapošljavanje odvojiti vreme da pročita ostatak vašeg CV-ja. Iako su kontakt informacije ključne iz očiglednih razloga, zaglavlje bi takođe trebalo da služi svrsi dizajna i pruži vašem CV-ju prijatan, profesionalan izgled.
Zaglavlje CV-ja je, dakle, prostor na vrhu strane gde navodite svoje:
Ako ste vešti u dizajniranju stranica, možete kreirati sopstveni CV, ali je možda dobra ideja da počnete sa unapred dizajniranim šablonom CV-ja da biste uklonili deo stresa iz čitavog ovog procesa.
Sažetak CV-ja za fabričke radnike bi trebalo da bude kratak ali dobro napisan blok teksta ispod zaglavlja koji iznosi vaše glavne argumente. Većina fabrika se danas oslanja na automatizaciju i mašine za masovnu izradu proizvoda, ali, osim ako kiborzi jednog dana ne preuzmu svet, mašine nikada neće učiniti ljude koji rade u fabrikama prevaziđenim.
Profil vašeg CV-ja je najbolje mesto da navedete budućeg poslodavca da dođe do istog zaključka. Fabrički radnici su potrebni da upravljaju, nadgledaju i održavaju svu tu mehanizaciju, da sklapaju delove i proizvode, da identifikuju neispravne proizvode, da pakuju proizvode za slanje i isporuku, da upravljaju viljuškarima i da održavaju čiste, bezbedne i ponekad sterilne radne uslove.
Koje god da su vaše najznačajnije kvalifikacije za posao za koji se prijavljujete, bilo da se radi o iskustvu, obuci ili vašoj spremnosti na naporan rad, to je mesto koje mu pripada. Fabrički radnici mogu biti odgovorni za bilo koji aspekat poslovanja preduzeća posvećenog proizvodnji, sklapanju i pakovanju.
Dok je ostatak CV-ja prilično čvrsto formatiran, sažetak/profil vam pruža mnogo slobode da iznesete svoje argumente svojim rečima, kao da razgovarate direktno s rukovodiocem zaduženim za zapošljavanje o tome zašto ste vi prava osoba za taj posao. Pogledajte u nastavku kako je to urađeno u našem primeru CV-ja za fabričke radnike.
Ispod možete naći prilagodljive primere profila CV-ja za posao u fabrici:
Fabrički radnik koji je fokusiran na uspešno obavljanje radnih zadataka i poseduje izražene sposobnosti istovremenog obavljanja većeg broja zadataka sa izuzetnom tačnošću i preciznošću. Vešt u radu u proizvodnom/prerađivačkom sektoru uz pridržavanje svih propisa o sigurnosti na radnom mestu.
Vaš primer istorije zaposlenja je mesto za navođenje vašeg radnog iskustva relevantnog za rad u fabrici ili pozicija koje su vam omogućile da naučite veštine koje se mogu primeniti na posao za koji konkurišete. U odeljku vašeg CV-ja o radnom iskustvu trebalo bi da navedete svoje prošle poslove po obrnuto hronološkom redosledu, gde je vaš trenutni ili poslednji posao na prvom mestu, a prvi posao na poslednjem. Navedite naziv i mesto poslodavca, vašu poziciju i vremenski period tokom kojeg ste tamo radili.
Takođe, ubacite i stavke navedene po tačkama ispod svakog poslodavca u kojima objašnjavate šta ste tamo radili. Spomenite postignuća specifična za posao za koji konkurišete i koristite moćne glagole koje opisuju akciju i, kao na primer:
Budite konkretni, koristite činjenice i brojke gde je to moguće, a ako ste ikada bili proglašeni za „radnika meseca“ ili dobili druga priznanja na poslu, navedite to.
Radnik u fabrici „Euroteks", Niš
Februar 2014 - April 2020
Radnik u proizvodnji u Fabrici čokolade „Simka“, Vranje
Oktobar 2011 - Mart 2014
Poslodavci traže veštine koje možete demonstrirati i koje su vezane za posao i zato ih morate navesti na svom CV-ju. Odeljak o veštinama u CV-ju je generalno mešavina tzv. „tvrdih veština“, koje predstavljaju tehničke veštine potrebne za obavljanje posla, i „mekih veština“, koje predstavljaju veštine koje se odnose na rad s ljudima, koje vam omogućavaju da dobro sarađujete s drugima.
Ove veštine zajedno čine profil fabričkog radnika koji je sposoban da efikasno obavlja zadatke u proizvodnom okruženju. Važno je napomenuti da specifične veštine mogu varirati u zavisnosti od vrste proizvodnje, industrije i samog poslodavca, zato je potrebno da dobro proučite oglas za posao za koji se prijavljujete, kako biste adaptirali svoj CV.
Za posao fabričkog radnika obično je potrebna samo diploma srednje škole ili neki njen ekvivalent, ali važno je da to uključite u odeljak svog CV-ja o obrazovanju. Ako su vaše obrazovne kvalifikacije zaista značajne, na primer ako ste imali izvanredan prosek ocena, to takođe možete navesti ovde.
Ako imate bilo kakvu stručnu obuku ili sertifikat, tome je takođe mesto ovde. U zavisnosti od vrste proizvodnje, fabrički radnici mogu da steknu sertifikate koji potvrđuju njihove veštine u određenim oblastima. To su, nNa primer, sertifikati za rukovanje viljuškarom, sigurnosnu obuku sigurnosnu obuku ili specifične tehnološke veštine.
Odeljak o obrazovanju iz našeg primera CV-ja za posao fabričkog radnika može vam dati ideju o tome kako formatirati ovaj odeljak.
Diploma srednje škole, Gimnazija „Stevan Sremac“, Niš
Septembar 2007 - Maj 2011
Profesionalna prezentacija vašeg CV-ja za posao fabričkog radnika je jedna od najboljih stvari koje možete učiniti da povećate svoje šanse da se istaknete. Format, raspored i dizajn su važne stavke u kreiranju CV-ja. Treba da bude dobro napisan, ali takođe bi trebalo i da izgleda dobro na prvi pogled i sugeriše da imate oko za detalje i dizajn.
Dobar dizajn CV-ja uključuje izbor fonta, veličinu fonta, margine, uravnotežen raspored i odgovarajuću upotrebu praznog prostora koji ne sadrži ništa.
Profil
Fabrički radnik koji je fokusiran na uspešno obavljanje radnih zadataka i poseduje izražene sposobnosti istovremenog obavljanja većeg broja zadataka sa izuzetnom tačnošću i preciznošću. Vešt u radu u proizvodnom/prerađivačkom sektoru uz pridržavanje svih propisa o sigurnosti na radnom mestu.
Istorija zapošljavanja
Radnik u fabrici „Euroteks", Niš
Februar 2014 - April 2020
Radnik u proizvodnji u Fabrici čokolade „Simka“, Vranje
Oktobar 2011 - Mart 2014
Veštine
Obrazovanje
Diploma srednje škole, Gimnazija „Stevan Sremac“, Niš
Septembar 2007 - Maj 2011
Pogledajte našu kolekciju šablona CV-ja kako biste našli format koji odgovara fabričkim poslovima, posebno jednostavne šablone. Na vama je samo da unesete adekvatan sadržaj u našem kreatoru CV-ja. Takođe možete dodati dodatne elemente dizajna ako bi to impresioniralo budućeg poslodavca.